Customer Club

یک اتفاق کامل

شتابدهنده اکسیر

شتابدهنده اکسیر به عنوان بزرگترین شتابدهنده فعال در اکوسیستم کارآفرینی ایران با سرمایه گذاری مستقیم هولدینگ یاس سپید، هولدینگ اسمارت آریا، اسمارت تکنولوژی قشم و همینطور شرکت های مخابراتی ICT، شرکت های حمل و نقل بین المللی، صادرات و واردات، سخت افزار گوشی های همراه و برند تلفن همراه Smart شرکت خدمات اینترنت مخابرات و شبکه، شرکت همراه اول و نمایندگی خدمات اپراتور رایتل و ایرانسل و با همکاری مجموعه ای از مراکز علمی و دانشگاهی ، سرمایه گذاران ، مربیان ، مدیران و بنیانگذاران کسب و کارهای نوپا تشکیل شده و در تلاش است تا با ایجاد مراکز شتابدهنده در استان های مستعد بتواند تیم های توسعه دهنده فناوری ، محصولات نرم افزاری ، اپلیکیشن ها و بازی های موبایل رو جذب و از کسب و کارهای نوپا حمایت کند. راهبرد اکسیر توسعه مراکز شتابدهی محلی در استان های مختلف است. به عبارتی ساده تر در اکسیر ایده های کارآفرینانه را در شهرهای مختلف ایران به کسب و کارهایی پایدار تبدیل می کنیم .

فراخوان ثبت ایده و تیم!

در نخستین قدم اکسیر اقدام به فراخوان جذب ایده های تازه می نمایدو پس از ثبت نام اولیه برنامه های تدوین شده را اعمال می نماید. فراخوان ثبت نام اکسیر در اردیبهشت ماه هر سال آغاز و تا تیرماه ادامه دارد که متقاضیان میتوانند از طریق وب سایت ویا تکمیل فرم اقدام به ثبت نام نمایند.گروه های ثبت نامی حداقل باید متشکل از دو نفر باشند (حضور یک نفر نیروی فنی الزامیست) پس از ارزیابی اولیه گروه هایی که به حد نصاب حداقل امتیاز دست یافته باشند جهت آنالیز و سطح دهی و انتخاب دوره مناسب شتاب دهی با منتورهای اکسیر در ارتباط خواهند شد. در آخر ین روزهای اولین هفته مردادماه هر سال اکسیر اقدام به برگزاری رویداد جذب ایده های تازه می نماید( استارت آپ ویکند).گروه پذیرش اکسیر ایده ها را با معیار رقابت پذیری با یکدیگر می سنجد.پذیرش در این مرحله به شدت گزینشی وبا دقت نظر در نقاط قوت ایده ها می باشد که این امر باعث بالا رفتن کیفیت گروه های ورودی در مجموعه اکسیر می باشد.اکسیر با توجه به تمامی جنبه ها سعی بر بهبود فضای کسب وکار و بالا بردن کیفیت تیم های اجرایی دارد.بدیهی است خروجی چنین پذیرشی کارآمد و تاثیر گذار بر بازار کسب وکار خواهد بود.اکسیر بر این باور است که میتوان با استانداردهای روز دنیا و بزرگان عرصه کسب وکار در جهت بهبود عرضه خدمات وکالا رقابت نمود .

پیش شتاب دهی

پس از ثبت نام و قبولی دربخش ورودی اکسیر و جلسات مصاحبه حضوری از کل تیم های ثبت نام شده پانزده الی بیست طرح به بخش پیش شتابی ورود پیدا میکنند که همچون قسمت شتابدهی اکسیر با امکاناتی مشابه اقدام به مشاوره و راهبری گروه ها می نماید.پس از این دوره و منتورینگ گروه ها اعم از زیر ساخت ، تیم سازی، تیم واحد فنی و آی تی و رساندن مدل محصول به حالت بیزنسی و یا محصول قابل ارائه اولیه MVP و آشنایی گروه ها با مدیران شرکت های موفق.اکسیر با در نظر گرفتن معیارهایی دقیق گرو ه ها را جهت حمایت و ورود به بازار انتخاب می نماید. گروه ها پس از فعالیت در محیط کسب وکار اکسیر و برگزاری جلسات نقد و بررسی محصول و ارائه دلایل موفقیت محصول خود در بازار میتوانند به بازاری بزرگتر وجهانی با حمایت خانواده اکسیر بیاندیشند. گروه ها پس از کسب تجربه تئوری و عملی ، توان خود را در مواجهه با بازار و مارکتینگ نشان خواهند داد و این مهمترین معیار برای اکسیر می باشد. آموزش مهارت های کسب وکار و آماده سازی پرزنت در جشنواره داخلی دوره پیش شتابی کامل میگردد . این دوره به مدت یک الی دو ماه می باشد.

جشنواره های داخلی

یکی از مهمترین رویدادها در اکسیر میتواند جشنواره داخلی اکسیر باشد ، در این مقطع تمام تیم های جذب شده در دوره پیش شتابدهی به ارائه طرح وایده های خود می پردازند.از مجموع تیم ها که همیشه بیشتر از پانزده تیم می باشد تنها سه الی پنج تیم می توانند به دوره شتابدهی اکسیر ورود پیدا کنند ،هر چند اکسیر برای ایده های متفاوت وخاص هیچ محدودیتی قائل نیست وتمامی تیم هایی که پتانسیل کافی را دارا باشند میتوانند به دوره شتابدهی راه یابند.در این مرحله تیم ها با پرزنت و مواجه شدن با چالش های موجود در ایده خود به تثبیت وارائه طرح خود می پردازند.در این مرحله داوران رای نهایی ورود تیم ها را صادر می نمایند.

شتــابدهی

پس از تعیین تیم ها وایده های برتر تمام تیم ها به مدت شش الی نه ماه برای تکمیل پروژه های خود و ورود به بازار در مجموعه اکسیر آغاز به فعالیت می نمایند.نظارت ومشاوره منتورهای اکسیر در حیطه های مختلف فنی ،طراحی ،مالی و...نقش مهمی در رفع نقص های پروژه و تکامل طرح دارد.اکسیر با امکانات بی شماری که در اختیار تیم ها می گذارد تا آخرین قدم همراه وحامی ایده های ناب برای بازار کسب وکار کشور خواهد بود.

امکانات دوره شتاب دهی اکسیر

دمودی

تیم ها پس از آمادگی و رفع معایب محصول خود و بروزرسانی اطلاعات کسب وکار خود در این روز به ارائه طرح خود می پردازند. در نتیجه ایده های برتر از طرف سرمایه گذاران انتخاب شده وادامه کار میدهند، دمودی را در مسیر تیم ها میتوان یکی از روزهای سرنوشت ساز نام برد و یا میتوان آنرا همه چیز در یک روز تعربف نمود.

اوج گیری

حمایت از تولید محصول در تعداد انبوه رفع نقص و باگ های موجود درتوسعه بازار و نحوه ارائه و پخش حمایت مادی از کسب وکار و محصول جهت تامین مواد اولیه ، تبلیغات ، مارکتینگ و معرفی محصول جهت پایداری بازار تقاضا ، آنالیز بازار هدف و مخاطب جهت برنامه های فروش طولانی مدت و رسیدن به بالاترین موقعیت و تثبیت تجاری در مرحله اوج گیری شکل خواهد گرفت.