Promo

دفتری با امکانات بزرگ

فراخوان ثبت ایده و تیم!

در نخستین قدم اکسیر اقدام به فراخوان جذب ایده های تازه می نمایدو پس از ثبت نام اولیه برنامه های تدوین شده را اعمال می نماید. فراخوان ثبت نام اکسیر در اردیبهشت ماه هر سال آغاز و تا تیرماه ادامه دارد که متقاضیان میتوانند از طریق وب سایت ویا تکمیل فرم اقدام به ثبت نام نمایند.گروه های ثبت نامی حداقل باید متشکل از دو نفر باشند (حضور یک نفر نیروی فنی الزامیست) پس از ارزیابی اولیه گروه هایی که به حد نصاب حداقل امتیاز دست یافته باشند جهت آنالیز و سطح دهی و انتخاب دوره مناسب شتاب دهی با منتورهای اکسیر در ارتباط خواهند شد. در آخر ین روزهای اولین هفته مردادماه هر سال اکسیر اقدام به برگزاری رویداد جذب ایده های تازه می نماید( استارت آپ ویکند).گروه پذیرش اکسیر ایده ها را با معیار رقابت پذیری با یکدیگر می سنجد.پذیرش در این مرحله به شدت گزینشی وبا دقت نظر در نقاط قوت ایده ها می باشد که این امر باعث بالا رفتن کیفیت گروه های ورودی در مجموعه اکسیر می باشد.اکسیر با توجه به تمامی جنبه ها سعی بر بهبود فضای کسب وکار و بالا بردن کیفیت تیم های اجرایی دارد.بدیهی است خروجی چنین پذیرشی کارآمد و تاثیر گذار بر بازار کسب وکار خواهد بود.اکسیر بر این باور است که میتوان با استانداردهای روز دنیا و بزرگان عرصه کسب وکار در جهت بهبود عرضه خدمات وکالا رقابت نمود .

یک فضای کاری مشترک برای کارآفرینان، فریلنسرها و افراد خلاق

در ایران هم فضاهای کار اشتراکی مختلفی ازلحاظ دسترسی به وسایل نقلیه، امکانات و… وجود دارد. افراد و تیم‌ها می‌توانند با مراجعه به سایتشان درخواست فضای کار اشتراکی بدهند و از خدماتشان استفاده کنند. با مراجعه به فهرست فضای کار اشتراکی در ایران می‌توانید به فهرست فضاهای کار اشتراکی که در ایران فعال هستند دسترسی داشته باشید.

در فضای کار اشتراکی شما چه تجربیاتی را بدست خواهید آورد؟

1.فریلنسرها برای انجام کار خود آزادی دارند و همین آزادی باعث می‌شود تا در انجام آن اهمال کنند. به همین دلیل افراد معتقدند حضور در فضای کار اشتراکی باعث ایجاد یکپارچگی، نظم و انگیزه در آن‌ها شده و بهره‌وری‌شان را افزایش می‌دهد.

2. از طرف دیگر نیز می‌توانید با افرد دیگری که در این فضای کاری مشغول به کار هستند، صحبت کرده و از تجربیات‌شان برای کار خود استفاده کنید. البته تعامل اجتماعی با سایر افراد حاضر در این فضاها اجباری نیست و افراد می‌توانند زمان و نحوه این تعامل را خودشان انتخاب کنند.

3. محدودیتی که در این محیط کاری وجود دارد، مثل ادارات و شرکت‌های دولتی نیست. شما می‌توانید تمام روز در این محل حضور داشته باشید یا اینکه آخر هفته‌ی خود را نیز در این محل صرف کار کنید.

4. در این فضای کاری می‌توانید با افراد دیگری نیز آشنا شوید. استارتاپ‌ها در فضای کاری اشتراکی با برگزاری رویدادهای مختلف می‌توانند با افراد مختلفی آشنا شوند و برای خود سرمایه‌گذار پیدا کنند. این امکان فضای کاری اشتراکی را نمی‌توانید در خانه و یا در یک کافی‌شاپ برای خود ایجاد کنید. برخی فضاهای کاری اشتراکی با فراهم کردن شبکه پشتیبان، افراد و استارتاپ‌های مختلف را با سرمایه‌گذاران لینک کرده و و امکان شکوفایی سریع‌تر ان‌ها را به وجود می‌آورند.

5. مشاوره‌های مبتنی بر کسب و کار زیادی، در دسترس است. فضای کار مشترک می‌تواند فرصتی عالی برای دریافت مشاوره در مورد استارتاپ تان را فراهم کند. اول، شما به جامعه‌ای از همکاران باتجربه و مهارت‌های متنوع دسترسی پیدا می‌کنید که می‌توانند به شما در حل مشکل خاصی کمک کنند . دوم، بسیاری از فضاها توسط تیمی از مدیران مشتاق راه‌اندازی می‌شوند که می‌توانند شما را در مسیر درست راهنمایی کنند، به شما مشاوره بدهند و به شما کمک کنند تا منطقی و لجستیکی فکر کنید.

6. بعضی از فضاهای کاری مشترک نیز به عنوان شتاب‌دهنده و انکوباتور ایجاد می‌شوند. یک شتاب‌دهنده ابزارهای سریع رشد را برای کسب و کارهای فعال‌تر فراهم می‌کند و یک انکوباتور متخصص در رشد کسب و کار جدید و کسب و کارهایی که در مرحله اولیه هستند، می‌باشد. هر دو می‌توانند بسته به مرحله توسعه و راه‌اندازی استارتاپ تان، منابعی برای کسب اطلاعات در مورد چگونگی رشد کسب و کار باشند- چه برای درخواست کمک مالی و چه برای پیدا کردن یک مربی.

7. یکی دیگر از مزایای انعطاف‌پذیری فضای کاری مشترک این است که شما می‌توانید تا آنجایی که می‌خواهید خود را گسترش دهید. اگر به‌طور ناگهانی به امکاناتی برای هماهنگ شدن با پیک تقاضا، احتیاج داشته باشید یا اگر بخواهید کارکنان بیشتری را برای زمان‌های پرمشغله استخدام کنید، بهر حال به نظر می‌رسد که فضای کاری مشترک نسبت به اجاره دفتر سنتی، انعطاف‌پذیرتر و مناسب‌تر باشد. به‌علاوه، کارکنان شما در یک محیط کاری مشترک، پیشرفت خواهند کرد.